تبلیغات
چشم به راه آدینه ای که مهدی (عج) بیاید - احمدی نپاد در اجلاس سران...

چشم به راه آدینه ای که مهدی (عج) بیاید

بر منکر و دشمن مرتضی علی (علیه السلام) لعنت

رییس جمهور با بیان اینكه امروز روز ملتها و روز باز تعریف و پیگیری آرمانهای اصلی جنبش عدم تعهد و برنامه ریزی برای تحقق همه آرمانها و اهداف انسانی است، تاكید كرد: باور من این است كه تحقق مدیریت مشترك جهانی كه تضمین صلح پایدار بر اساس عدالت، آزادی و كرامت انسانی است، خلاصة آرزوهای بنیانگذاران فقید جنبش عدم تعهد است؛ مسئولیت خطیری كه اینك بر دوش یكایك ما سنگینی میكند.

دكتر احمدی نژاد در افتتاحیه شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد:

تحقق مدیریت مشترك جهانی و استقرار صلح پایدار خلاصه آرزوهای بنیانگذاران جنبش عدم تعهد است
امروز زمان بازتعریف و پیگیری آرمانهای اصلی جنبش عدم تعهد است

رییس جمهور با بیان اینكه امروز روز ملتها و روز باز تعریف و پیگیری آرمانهای اصلی جنبش عدم تعهد و برنامه ریزی برای تحقق همه آرمانها و اهداف انسانی است، تاكید كرد: باور من این است كه تحقق مدیریت مشترك جهانی كه تضمین صلح پایدار بر اساس عدالت، آزادی و كرامت انسانی است، خلاصة آرزوهای بنیانگذاران فقید جنبش عدم تعهد است؛ مسئولیت خطیری كه اینك بر دوش یكایك ما سنگینی میكند.

دكتر محمود احمدی نژاد پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در افتتاحیه شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد، با بیان اینكه در این مكان گرد هم آمده ایم تا با بررسی شرایط و روند تحولات به منظور ساختن آینده بهتر برای ملت‌هایمان و برای جامعه بشری هم اندیشی و اقدام نمائیم، گفت: شك نداریم كه همه ما و بلكه همه ملتها از وضع موجود ناراضی‌اند و هنوز آرزوها و آرمانهای تاریخی و مشترك بشری یعنی رفع فقر، تبعیض، تهدید، تحقیر، جنگ‌ و كینه‌ورزی‌ و استقرار زندگی سعادتمند سرشار از زیبایی و عشق و نشاط و سلامت در سایه عدالت و آزادی و كرامت و صلح پایدار فرصت تحقق مناسب پیدا نكرده است.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به اینكه صدها سال پی در پی، رنج نوع انسان و ملت‌ها ادامه یافته است و در دوره اخیر پس از عبور از برده‌داری و استعمار، مشابه همان شرایط اما به شكلی دیگر بر سر ملت‌ها سایه انداخته است، اظهار داشت: بخش عمده ثروت و مراكز اصلی اقتصادی جهان در اختیار چند گروه سرمایه‌دار از چند دولت قرار دارد و اكثریت ملت‌ها ضمن اینكه در فقر به سر می‌برند و باید تاوان سوء‌استفاده‌ها و سوء مدیریت‌های آنان را نیز بپردازند.

رییس جمهور ادامه داد: قریب به اتفاق كشورهای سرمایه‌داری، دارای بدهی‌های خارجی بیش از تولید ناخالص داخلی-اند و این یعنی اینكه در واقع ورشكسته‌اند و به طور گسترده و بدون اجازه از منابع سایر ملت‌ها استفاده می‌كنند در حالی كه خود آن ملت‌ها به این منابع نیازمندترند و با خلق دارائیهای كاغذی، تورم مستمر را به همه ملتها تحمیل و بدون زحمت ثروت آنها را تصاحب می‌كنند؛ برخی گزارش‌ها از 32 هزار میلیارد دلار دارائی كاغذی خلق شده توسط دولت آمریكا حكایت دارد.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به اینكه اكثر معادن غنی و اصلی افریقا و آمریكای لاتین در اختیار چند شركت وابسته به سرمایه‌داران جهانی است، در حالی كه مردم این مناطق از حداقل منافع این ثروت خدادادی نیز برخوردار نیستند، خاطرنشان كرد: ساز و كار اقتصادی حاكم بر جهان به گونه‌ای است كه به طور سیستماتیك دائماً مشكلات چند دولت سرمایه‌داری به سایر كشورها و در مقابل ثروت آنان به آن چند كشور منتقل می‌شود.

رییس جمهور اضافه كرد: علوم و فنآوری‌های پیشرفته به صورت انحصاری در اختیار گروهی خاص است و در بسیاری مواقع به ابزار تحمیل اهداف سیاسی مبدل شده است و فرهنگ‌های بومی و انسانی كه حاصل هزاران سال تلاش و مبتنی بر فطرت الهی انسانها و در عمق و مبانی، مشترك بین همه ملت‌ها و از زیبایی‌های جامعه بشری‌ است، به طور سازمان یافته مورد هجوم گسترده قرار دارد تا با تحمیل بی‌هویتی زمینه تسلط بر ملت‌ها فراهم گردد.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به اینكه در همین راستا، شخصیت زن و بنیاد خانواده در معرض انهدام قرار دارد و تلاش گسترده‌ای برای تحمیل نوع خاصی از زندگی بی‌هویت فردی و اجتماعی به همه ملت‌ها در جریان است، گفت: به لحاظ سیاسی نیز، حقوق اساسی و استقلال ملت‌ها دائماً در معرض تهدید است و به بهانه‌های گوناگون كشورها اشغال می‌شوند و آشكارا با پیشرفت و اقتدار ملت‌های مستقل دشمنی و در برابر آن مانع تراشی می‌شود.

رییس جمهور تبدیل فروش سلاح به عنوان تجارتی پردرآمد، به امری عادی و تحمیل جنگ‌ها و اختلافات به ملت‌ها و كشورها برای پر رونق باقی ماندن بازار سلاح را مورد اشاره قرار داد و افزود: قاچاق انسان، كشت و توزیع مواد مخدر و تروریسم، آشكارا مورد حمایت و تقویت و گسترش قرار می‌گیرند و بدین ترتیب صلح و امنیت پایدار را به آرزوی دست نیافتی مبدل كرده‌اند؛ روشن است كه برای تشریح ابعاد خسارت‌ها و مشكلات و نابسامانی‌ها به وقت بیشتری نیاز هست.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه برای اصلاح این روند، بارها و بارها، عدالت‌طلبان و آزادی‌خواهان و مصلحان از جمله رهبران فقید جنبش عدم تعهد قیام كرده‌اند و خیزش‌های متعدد برپا شده و تلاش‌های فراوانی انجام

گرفته است، اظهار داشت: علیرغم آثار بسیار ارزشمند و مثبت این تلاش‌های مقدس، هنوز روند امور به طور اساسی به نفع ملت‌ها و در جهت عدالت و صلح پایدار تغییر نكرده است.

رییس جمهور با طرح این سئوال كه علت این رخدادها چیست؟ تصریح كرد: برخی اصرار دارند كه فریبكارانه علت را به ضعف ملت‌ها نسبت دهند، اما آیا غیر از این است كه علت عدم تحقق صلح پایدار و آرمانهای بشری را باید در مبانی اندیشه و عملكرد مدیریت حاكم بر جهان جستجو كرد.

دكتر احمدی نژاد خاطرنشان كرد: علیرغم تشكیل سازمان ملل كه امیدهای فراوانی ایجاد كرد و همچنین تلاش‌های گسترده دلسوزان، مدیریت حاكم بر جهان مانع از آن بوده است كه شرایط بهبود یابد و با استقرار صلح و امنیت پایدار زندگی بهتری برای مردم دنیا فراهم شود.

رییس جمهور مدیریت حاكم بر دنیا به عنوان عامل اصلی وضع موجود جهان را، در سده اخیر دارای دو ویژگی بسیار مهم و اثر گذار انحصاری بودن و خودخواهی و سلطه طلبی دانست و گفت: بسیار روشن است كه انحصار مدیریت بر مراكز اصلی قدرت و اقتصاد جهان در اختیار چند دولت خاص و بلكه چند گروه سرمایه‌دار است و به طور مثال علیرغم حضور همه كشورها در صندوق بین‌المللی پول و بانك جهانی، فشارها و تحمیلات چند دولت خاص مانع از اعمال نظرات عادلانه و كارشناسیِ مدیران و كارشناسان مستقل این دو نهاد مهم می‌گردد به طوری كه در عمل در بسیاری مواقع صندوق و بانك جهانی بالاجبار توجیه كننده سیاستهای یك جانبه و سودجویانه همان دولت‌ها می‌شوند.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به اینكه انحصار در مدیریت شورای امنیت نیز كاملاً روشن است، افزود: بعد از 65 سال و علیرغم اذعان همه ملتها به حقوق حقه ملت فلسطین، رفتار شورای امنیت در عمل به تثبیت و گسترش اشغالگری و ظلم و جنایات رژیم جعلی و تحمیلی صهیونیستی منجر شده است.

رییس جمهور اظهار داشت: در افغانستان و عراق و پاكستان مردم به طور گسترده و سازمان یافته كشته می‌شوند و شورای امنیت سازمان ملل متحد فقط توجیه كننده این وضع است، چرا كه طرف اصلی این حوادث، عضو دائم شورای امنیت با امتیاز ناعادلانة وتو است.

دكتر احمدی نژاد با طرح این سوال كه كدام ملت مستقل توانسته است بدون نگرانی و یا دادن امتیاز، حقوق اساسی خود را با اتكاء‌ به شورای امنیت استیفا نماید، تصریح كرد: اصولاً چگونه می‌توان تصور كرد كه با وجود امتیاز انحصاری وتو در دست دولتهایی مثل آمریكا و انگلیس كه همواره یك طرف تمام مناقشات بوده‌اند، امكان عمل مستقل و عدالت‌مدار برای شورای امنیت باقی بماند. دولت‌ها و ملت‌های مستقل مرجعی برای احقاق حق خود ندارند و شورای امنیت حتی اختیارات مجمع عمومی را نیز تصاحب كرده و سلطه خود را بر آن تحمیل نموده است.

رییس جمهور با بیان اینكه همه می‌دانیم كه حاكمان امروز بر امور جهان، همان برده‌داران و استعمارگران دیروزند كه با روش و شعارهای جدید بر مراكز قدرت و ثروت جهان مسلط شده‌اند بدون اینكه برنامه‌ها و روحیه سلطه طلبی و خودخواهی آنان تغییر كرده باشد، خاطرنشان كرد: مستكبران خود را اصل و نژاد برتر و دیگر ملت‌ها را برده و نژادِ پست می‌شمارند و به خود اجازه می‌دهند با ایجاد اختلافات و درگیریهای قومی، نژادی و مذهبی منابع ملت‌ها را نابود و زمینه سلطه خود را بر آنان فراهم نمایند.

دكتر احمدی نژاد اضافه كرد: حاكمان امروز جهان خود را مجاز می‌دانند ملت‌ها را تحقیر و حقوق آنان را تضییع كنند و برای حل مشكلات اقتصادی خود جنگ راه بیندازند و كثیری از مردم جهان را قتل عام نمایند، همچنین به خود حق می‌دهند مانع پیشرفت سایر جوامع شوند، ثروت ملت‌ها را تصاحب كنند و شخصیت و استقلال آنان را لگدمال نمایند.

رییس جمهور با بیان اینكه كسانی كه امروز بر امور جهان مسلط هستند، حتی به مردم خود نیز رحم نمی‌كنند، گفت: با نگاهی به وضعیت مردم آمریكای شمالی و اروپا می بینیم كه مردم در این كشورها اسیر چند حزب انحصاری و سلطه‌طلبند و فریاد آنها در اعتراض به مدیریت‌های انحصاری و سلطه‌طلب به جایی نمی‌رسد.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به اینكه مبنای مدیریت مستكبران به جای گسترش محبت و عشق و علاقه به انسانها و ملتها، كینه‌ورزی بر آمده از خودخواهی و ترویج اختلاف و دشمنی در جهان است، ادامه داد: اینان فقط و فقط به منافع مشروع و نامشروع خود می‌اندیشند و در اندیشه آنان ارزش‌های الهی و انسانی و از جمله عدالت، آزادی، كرامت انسانی و حقوق اساسی ملت‌ها فاقد اصالت و جایگاهی بوده و باید قربانی سود و منافع نامحدود آنها شوند.

رییس جمهور با بیان اینكه معلوم است كه این مدیریت به ضرر همه ملت‌ها و حتی خود آنان و ادامة‌ آن قطعاً ناممكن است، اظهار داشت: باید تغییر مهمی اتفاق بیفتد و شرایط به نفع انسان تغییر كند، باید برای برپایی دنیای جدید با سازوكارهای منصفانه، منطق فراگیر برمبنای همزیستی مسالمت‌آمیز و از طریق تفاهم و همكاری و مشاركت در تصمیمات مهم جهانی همگی بپا خیزیم.

دكتراحمدی نژاد مهمترین موضوع و مسئله اصلی، در این راستا را مدیریت جهانی عنوان كرد كه باید به طور مبنایی و اصولی اصلاح شود و تصریح كرد: اگر سال‌ها همگی بنشینیم و بدون اصلاح اساسی مدیریت حاكم بر جهان هزاران تصمیم كوچك و بزرگ خوب بگیریم و برای اجرای آنها تلاش نمائیم، دوره ما هم به سر خواهد رسید، بدون آنكه تغییری اساسی و تعیین كننده اتفاق بیفتد.

رییس جمهور خاطرنشان كرد: باید در مدیریت جهانی به نفع ملت‌ها و در جهت عدالت تغییرات اساسی صورت پذیرد و روشن است كه مدیریت آینده باید حائز دو ویژگی اساسی یعنی عشق به ارزش‌های مشترك الهی و انسانی مانند عدالت، آزادی، كرامت انسانی، احقاق حق، احترام متقابل و مهرورزی به نوع انسان در سراسر جهان باشد.

دكتر احمدی نژاد با تاكید بر اینكه بدون ترویج محبت و بدون مبنا قرار دادن عشق و جایگزینی دوستی به جای خودخواهی و سلطه طلبی در روابط بین انسانها، امكان استقرار صلح، آرامش، پیشرفت و رفاه وجود ندارد، گفت: برده‌داری، استعمار، چپاول و سلطه طلبی و جنگ افروزی حاصل خالی شدن قلب‌های عده‌ای معدود لكن قدرتمند از محبت و جایگزینی كینه و خودخواهی است.

رییس جمهور افزود: همه باید به دنبال ترویج دوستی و عشق باشیم و مدیریت جهانی باید در دست انسانهایی باشد كه قلب آنان سرشار از عشق به انسانها و خوبیها و عدالت و آزادی و كرامت انسانی است؛ كسانی كه با غم ملت‌ها غمگین و با شادی آنان شاد باشند، همه را دوست بدارند و همه نیز آنان را دوست بدارند و به دنبال منافع شخصی و گروهی و حزبی و تسلط بر دیگران نباشند، بلكه حقوق و منافع انسانها را بر هر امری ترجیح دهند.

دكتر احمدی نژاد نكته مهم دیگر را مشاركت همگانی در مدیریت جهان عنوان كرد و اظهار داشت: تجربه نشان داده است انحصار در هر امری و مهمتر از همه در مدیریت جهانی فسادآور است. باید ساز و كاری طراحی شود كه همگان در فضایی عادلانه و دلسوزانه و بر مبنای محبت و عشق در مدیریت جهان مشاركت نمایند؛ انحصار در مدیریت جهانی باید در هم شكسته شود.

رییس جمهور تصریح كرد: اگر همه در مدیریت جهان مشاركت فعال داشته باشند، امكان و فرصت تبعیض، تحمیل و سلطه-گری به حداقل می‌رسد و فرصت برخورداری از امكانات برای همگان فراهم می‌آید.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه واضح است كه باید مبانی اندیشه و تعاملات اجتماعی، از خودخواهی و سلطه جویی به عشق و محبت و تعامل بر پایه عدالت و احترام تغییر یابد، تحقق این آرمان بزرگ انسانی را ماموریت همگانی و به ویژه اعضای جنبش عدم تعهد به عنوان سردمداران استقلال طلبی جهان توصیف و خاطرنشان كرد: این در واقع درمان ریشه‌ای دردهای چند صد ساله جامعه بشری و البته امری شدنی است.

رییس جمهور با اشاره به اینكه كشورهای عضو این جنبش دارای توانمندیهای فراوان هستند، گفت: می‌توانیم با مشاركت همگانی، سازوكارهای لازم از جمله مرجع داوری سیاسی، صندوق پول، بانك، بیمه و ساختارهای اقتصادی مستقل داشته باشیم و با ابداع روش‌های جدیدی از تجارت، مانند تهاتر، مبادله با ارزهای ملی و حذف سلطه یك واحد ارزی خاص از مبادلات جهانی، شرایط بهتری برای ملت‌هایمان فراهم نمائیم و بر سازوكارهای مدیریت جهانی تاثیر بیشتر و سازنده‌تری داشته باشیم.

دكتر احمدی نژاد با تاكید بر اینكه می‌توانیم در صیانت از فرهنگ‌مان و برای بالندگی جوانان و زنانمان برنامه‌های بهتری را به موقع اجرا بگذاریم، ادامه داد: جنبش عدم تعهد برای تضمین استمرار وجودی و برای تسریع در دستیابی به اهداف بلند خود باید با بنیانگذاری و تاسیس نهادهایی از ظرفیت‌های جوانان و زنان برای شكوفایی جهانی جنبش بهره برداری كند.

رییس جمهور تاكید كرد: باور من این است كه تحقق مدیریت مشترك جهانی كه تضمین صلح پایدار بر اساس عدالت، آزادی و كرامت انسانی است، خلاصة آرزوهای بنیانگذاران فقید جنبش عدم تعهد است؛ مسئولیت خطیری كه اینك بر دوش یكایك ما سنگینی می‌كند.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به اینكه ظرفیت جنبش عدم تعهد و كشورهای عضو و ناظر بسیار گسترده است، اظهار داشت: جنبش عدم تعهد می‌تواند نقشی تعیین كننده در مناسبات جهانی به نفع اعضا و به نفع صلح و عدالت ایفا نماید.

رییس جمهور تصریح كرد: می‌توان با راه اندازی دبیرخانه موقت، نهادهای لازم برای سازماندهی و هم‌افزایی توان اعضا در زمینه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همكاریهای دو و چند جانبه برای ساختن دنیایی بهتر و استقرار صلح پایدار ایجاد نمود.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه جنبش عدم تعهد می‌تواند به طور سازمان یافته، به سازمان ملل و نهادهای وابسته در جهت اصلاح ساختار و رویكرد مدیریتی كمك شایانی بنماید، خاطرنشان كرد: ملت بزرگ ایران با تجربیات فراوان تاریخی و توفیقات بزرگ در مواجهه با مشكلات و فشارهای ستمكارانة‌ قدرت‌ها آمادگی دارد تا در كنار اعضای جنبش و با مشاركت آنان برای اصلاح مدیریت جهانی و استقرار مدیریت صالح در جهان همة ظرفیت‌های خود را بكار گیرد.

رییس جمهور گفت: خوشبختانه امروز در نقطه عطف تاریخی قرار داریم؛ نظام ماركسیستی برچیده شده و نظام سرمایه داری سلطه گر نیز به پایان راه خود رسیده و دوره تاریخی آن به سر آمده است. این حقیقت نشان از درستی تصمیم ملت‌های غیر متعهد است كه با پیوستن به این جنبش انحراف تاریخی نظام‌های لجام گسیخته مذكور را تشخیص داده و مطرود دانستند.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه امروز روز ملت‌ها و روز باز تعریف و پیگیری آرمانهای اصلی جنبش عدم تعهد و برنامه ریزی برای تحقق همه آرمانها و اهداف انسانی است، افزود: بی‌تردید اگر از ظرفیت‌های این جنبش عظیم جهانی بهره كافی برده شود، می‌توان روند گذر از شرایط موجود به دورة‌ جدید را با عافیت بیشتر، خسارت كمتر و مدت كمتری تدبیر كرد و فصل تازة‌ زیبایی را در افق جهانی پیش روی بشریت گشود.

رییس جمهور اظهار داشت: خوشبختانه اهداف ما در مدیریت مشترك جهانی، همان آرمان مشترك انبیاء‌الهی و صالحان در استقرار عدالت، عشق و صلح پایدار در تمام گیتی است. خداوند بزرگ وعده داده است، روزی كه ملت‌ها آماده بشوند و اراده كنند، این آرمان بزرگ توسط موعود ملل، عاشق حقیقی انسانها و عدالت‌گستر حقیقی حضرت مهدی(عج) با همراهی حضرت عیسی (ع) و همه صالحان و عدالت طلبان و آزادی خواهان در جهان مستقر خواهد شد.

دكتر احمدی نژاد لازمه رسیدن به دوران مذكور را، عشق و همدلی، نگاه جهانی و همكاری و مدیریت مشترك و فعال همه ملتها و دولتها دانست و تصریح كرد: این راه درست و در واقع تنها راه پیش پای بشریت امروز برای آزادی از دوران ستم و تباهی و درك روزگار رهایی و فردای روشن بشری است؛ راهی كه صد البته مردان و زنان جهان به موازات فزونی آگاهی‌ها، مشتاقانه‌تر و استوارتر در آن گام خواهند گذاشت، اكنون سرآغاز راه است.

رییس جمهور در ابتدای سخنان خود خطاب به حضار و میهمانان اجلاس گفت: از جانب ملت ایران حضور شما را در خانه خودتان، ایران گرامی می‌دارم و از حسن اعتماد شما به ملت و دولت ایران و برادرتان قدردانی می‌نمایم.

دكتر احمدی نژاد با گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذاران فقید جنبش عدم تعهد مرحوم جواهر لعل نهرو از هند، جمال عبدالناصر از مصر، تیتو از یوگوسلاوی سابق، احمد سوكارنو از اندونزی و نكروما از غنا و همچنین رؤسای جمهور فیلیپین، نیجریه، غنا و رهبر كره شمالی، رییس جمهور اسبق الجزایر و همچنین رییس جمهور و نخست وزیر شهید ایران، آقایان رجایی و باهنر كه 31 سال قبل در چنین روزهایی، توسط تروریست‌ها به شهادت رسیدند، از حضار خواست كه ایستاده و با یك دقیقه سكوت برای آرامش روح آنان دعا كنند.

رییس جمهور با تشكر از حضور و سخنرانی ارزشمند مقام معظم رهبری در اجلاس، از كشور مصر و محمد مرسی رییس جمهور این كشور به خاطر تلاش‌های سازنده در دوره مدیریت جنبش صمیمانه سپاسگزاری كرد.

دكتر احمدی نژاد همچنین از همه كسانی كه تلاش كردند تا این نشست برپا و موفق شود، سپاسگزاری كرد و گفت: دست همكاری و برادری همه شما را به گرمی می فشارم و امیدوار به پشتیبانی و همكاری همه شما هستم.

رییس جمهور همچنین برای هوگو چاوز و ونزوئلا كه ریاست دوره بعدی اجلاس سران جنبش عدم تعهد را بر عهده دارند، آرزوی موفقیت كرد.
نوشته شده در جمعه 10 شهریور 1391ساعت 12:16 قبل از ظهر توسط منتظر | نظرات ()
طبقه بندی: رهبری تصاویر سیاسی 

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin